1 Ayda Arapça konuşun!

Bizler şu iddiada bulunuyoruz: 1 ayda Arapça konuşturabiliriz. Hem de kaliteli bir şekilde konuşursunuz.

Şimdi diyeceksiniz ki: Ben şu kadar zamandır bir Arapça kursuna gidiyorum, dersime de çalışıyorum, hala konuşamıyorum. Bu kadar zamanda olmayan, bir ayda nasıl olacak?

Buna cevabımız şu: Sen konuşamıyorsun, çünkü Arapçayı yanlış metotla öğreniyorsun. Usulün yanlış olduğundan vusulün gerçekleşmiyor. Biz ise Arapçayı doğru tekniklerle öğretiyoruz. Meseleyi biraz açalım:

Bir Arapça kursuna gittiğinizde hemen önünüze bir kitap koyarlar ve 1. üniteden başlatırlar. Hoca kitabın 1. sayfasını açar ve sizinle Arapça konuşmaya başlar. Hatta sınıfta Türkçe konuşmayı da yasaklar. Sözde derste Arapça konuşulunca öğrenci hemen konuşmaya başlayacak!

Şimdi sizin bu kursa gittiğinizi farz ediyor ve şu soruyu soruyoruz: 1. ünitede geçen kelimelerin manasını biliyor musunuz?

Hayır bilmiyorsunuz. Bu kelimeleri ilk defa gördünüz. Peki, kelimenin manasını bilmeden cümleyi nasıl anlayacaksınız? Cümle kelimelerden oluşur. Kelimeyi bilmeyen cümleyi anlayamaz.

Kelime bilginiz yok. Peki, Arapça gramer bilginiz var mı?

Arapça gramer bilginiz olmalı. Çünkü Arapçada kelimeler; mazi, muzari ve emirde farklı şekillerde gelir. Bu şekilleri tanıyabilmek, ancak Arapça gramer bilmekle mümkündür. Öyle derinlemesine bir Arapça gramerden bahsetmiyorum. Türemiş kelimeyi tanıyacak, türetebilecek ve cümle kurmanızı sağlayacak bir gramer bilgisini kastediyorum.

Biraz daha açalım: Şimdi biz size bir kelime söyleyeceğiz. Sizden, o kelimeden kelime türetmenizi istiyoruz. Kelimemiz, "gitti" manasındaki ذَهَبَ   olsun. Şimdi şu cümleleri Arapçaya çevirin:

Ben gittim. Sen gittin. O kadınlar gittiler. Biz gidiyoruz. Onlar gidiyorlar. Onlar gitmesinler. Siz gitmeyin.

Örnekleri çoğaltabiliriz. Eğer siz, "gitti" kelimesinin Arapçasını öğrendikten sonra bütün bu cümleleri kurabiliyorsanız, siz Arapça konuşmaya hazırsınız demektir. Bakın  "Konuşuyorsunuz." demiyorum; "Artık Arapça konuşma derslerine başlayabilirsiniz." diyorum.

Klasik eğitimlerde; öğrenciye ne kelime ezberletiliyor, ne kelimeden kelime türetme kuralları öğretiliyor, ne de cümle kurma teknikleri gösteriliyor. Halbuki Arapça konuşabilmek için bir cümleyi, zaman ve şahıslara göre ifade edebilmelisiniz. Bunu yapamıyorsanız, bütün konuşmanız sadece ezber cümlelerle sınırlı kalır. Türetemezseniz, konuşamazsınız!

İşte bizlerin başarısı altında yatan sebep bu: Bizler türetme sistemiyle Arapça öğretiyoruz. Hem eğitimlerimizde hem de hazırladığımız online eğitimlerde, önce öğrenciye kelime bilgisini ve türetme kurallarını öğretiyor; sonra cümle kurma tekniklerini gösteriyor; kitap ve konuşmaya ondan sonra geçiyoruz.

Eğitimlerimizde gramer bilgisi eğitimi sadece 15 gün sürüyor. 15 gün sonra öğrenciye bir kelime söylediğinizde, o kelimeden türeyebilen bütün kelimeleri öğrenci türetebiliyor. Online eğitimlerimizde de aynı sistemle Arapçayı öğretiyoruz.

Bizim iddiamız şu: 1 ayda Arapça konuşabilirsiniz. Bir ayda, en çok kullanılan 1000 Arapça kelimeyi hafıza tekniklerini kullanarak ezberleyebilir ve temel seviye Arapça gramer eğitimiyle kelimeden kelime türetebilirsiniz. Bu şekilde, dilin mantığını bilerek konuşursunuz. Öyle kalıp cümle ezberleyip konuşmak yok!

Sistemi daha detaylı öğrenmek isteyen kurumlar bizleri davet edebilir. Çok daha detaylı bir şekilde onlara anlatabiliriz. Bireyler de online eğitimlerimizden istifade edebilir. Online eğitimlerde de bir sınıfta eğitim alıyormuş kalitesinde eğitim alıyorsunuz.

Gelin sizler de klasik sistemlerle Arapça öğrenmeye son verin bu sistemle Arapçayı 1 ayda konuşun.

Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Bizler Arapça eğitiminde bir çığır açtık! Arapçayı hafıza tekniklerini kullanarak Türk ve Arap asıllı birçok Arapça hocaları ile hazırladığımız eğitim setlerimizle zor gibi görünen Arapçayı öğrenmek ve konuşmak artık çok kolay. Hemen bize ulaşın!

 Arapçayı hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmek için TIKLAYINIZ!!!